Enfold v3.6 - en to nn_NO translation catalogue (140 entries)

en: Error 404 - page not found
nn_NO: Error 404 - Ooops vi finn ikkje sida

en: Entries by
nn_NO: Oppføringar av

en: reply
nn_NO: svar

en: Leave a Reply
nn_NO: Legg igjen eit svar

en: Profile for User:
nn_NO: Profil for bruker:

en: Edit Frontpage
nn_NO: Rediger framside

en: All
nn_NO: Alle

en: by
nn_NO: av

en: Video Format
nn_NO: Video format

en: Video height
nn_NO: Video høgde

en: Enter a value for the height
nn_NO: Angi ein verdi for høgda

en: Hide
nn_NO: Skjul

en: Custom Color
nn_NO: Eigendefinert farge

en: Hidden
nn_NO: Skjult

en: Button
nn_NO: Knapp

en: Change Image
nn_NO: Bytt bilde

en: Top
nn_NO: Topp

en: Left
nn_NO: Venstre

en: Bottom
nn_NO: Botn

en: Right
nn_NO: Høgre

en: Show
nn_NO: Vis

en: Border
nn_NO: Ramme

en: Height
nn_NO: Høgd

en: Background
nn_NO: Bakgrunn

en: Comments
nn_NO: Kommentarar

en: New Message
nn_NO: Ny melding

en: sent by contact form at
nn_NO: sendt av kontaktskjema på

en: Thank you for your Message!
nn_NO: Takk for førespurnaden!

en: Gallery
nn_NO: Galleri

en: Color
nn_NO: Farge

en: Paragraph
nn_NO: Paragraf

en: Width
nn_NO: Breidd

en: Icon Link
nn_NO: Ikonlenke

en: Image
nn_NO: Bilde

en: Square
nn_NO: Firkant

en: Add Images
nn_NO: Legg til bilde

en: Link to:
nn_NO: Lenke til:

en: Read more
nn_NO: Les meir

en: Button Color
nn_NO: Farge på knapp

en: Search
nn_NO: Søk

en: Share this entry
nn_NO: Del dette innlegget

en: Tab 1
nn_NO: Tab1

en: Hover Text
nn_NO: Hover-tekst

en: It seems your are no longer logged in. Please reload the page and try again
nn_NO: Det verkar som du ikkje lenger er logga inn. Vennligst oppdater sida og prøv igjen

en: Your session timed out. Simply reload the page and try again
nn_NO: Økten ble tidsavbrutt. Berre oppdater sida og prøv igjen

en: Attention!
nn_NO: Obs!

en: All right!
nn_NO: Ok!

en: Save
nn_NO: Lagre

en: Close
nn_NO: Lukk

en: Undo
nn_NO: Angre

en: Redo
nn_NO: Utfør igjen

en: Choose Template Name
nn_NO: Velje namn på mal

en: Avia Layout Builder
nn_NO: Avia Layout bygger

en: General Info
nn_NO: Generell info

en: Move
nn_NO: Flytt

en: Delete
nn_NO: Slett

en: Subscribe
nn_NO: Abonner

en: Read More
nn_NO: Les meir

en: Expand
nn_NO: Utvid

en: Theme Color
nn_NO: Temafarge

en: Blue
nn_NO: Blå

en: Red
nn_NO: Rød

en: Green
nn_NO: Grønn

en: Orange
nn_NO: Oransje

en: Aqua
nn_NO: Vatn

en: Teal
nn_NO: Blågrønn

en: Purple
nn_NO: Lilla

en: Pink
nn_NO: Rosa

en: Silver
nn_NO: Sølv

en: Grey
nn_NO: Grå

en: Black
nn_NO: Svart

en: Read More Text
nn_NO: Les meir tekst

en: Preview
nn_NO: Førehandsvisning

en: Information
nn_NO: Informasjon

en: Show Details
nn_NO: Vis detaljar

en: Search results for:
nn_NO: Søkeresultat for:

en: Copyright
nn_NO: Kopirett

en: Forums
nn_NO: Forum

en: Edit profile for User:
nn_NO: Rediger profil for brukaren:

en: You are here:
nn_NO: Du er her:

en: Home
nn_NO: Heim

en: Week %1$s
nn_NO: Veke %1$s

en: Search results for &quot;%1$s&quot;
nn_NO: Søkeresultat for &quot;%1$s&quot;

en: 404 Not Found
nn_NO: 404 Ikkje funnen

en: Your Message:
nn_NO: Din beskjed:

en: Add to Gallery
nn_NO: Legg til i galleri

en: Enter Video URL
nn_NO: Angi video-URL

en: Custom Widget Area
nn_NO: Custom Widget område

en: Page %d of %d
nn_NO: Side %d av %d

en: Archive for category:
nn_NO: Arkiv for kategori:

en: Archive for month:
nn_NO: Arkiv for månad:

en: search results for:
nn_NO: søkeresultat for:

en: To search the site please enter a valid term
nn_NO: For å søke på siden må du bruke eit gyldig søkeord

en: Archive for:
nn_NO: Arkiv for:

en: Archives
nn_NO: Arkiv

en: Page
nn_NO: Side

en: Popular
nn_NO: Populær

en: Recent
nn_NO: Siste

en: Read:
nn_NO: Les:

en: Read more in: %s
nn_NO: Les meir i: %s

en: Map Type:
nn_NO: Karttype:

en: Info Bubble Content:
nn_NO: Infoboble innhald:

en: Advertise here
nn_NO: Annonser her

en: to RSS Feed
nn_NO: på RSS strøm

en: read more
nn_NO: les meir

en: Pages
nn_NO: Sider

en: Bookmarks
nn_NO: Bokmerker

en: Share by Mail
nn_NO: Del med e-post

en: Share on
nn_NO: Del med

en: Sorry, no posts matched your criteria
nn_NO: Beklagar, ingen innlegg matchet dine kriterier

en: Please try another search term
nn_NO: Vennligst prøv eit anna søkeord

en: View all results
nn_NO: Vis alle resultat

en: Permanent Link:
nn_NO: Permanent lenke:

en: Entry with Sidebar
nn_NO: Oppføring med sidebar

en: Entry without Sidebar
nn_NO: Oppføring utan sidebar

en: Nothing Found
nn_NO: Ingenting funnet

en: Sorry, the post you are looking for is not available. Maybe you want to perform a search?
nn_NO: Beklagar vi finn ikkje innlegget du leitar etter. Vil du prøve eit anna søk?

en: For best search results, mind the following suggestions:
nn_NO: For best søkeresultat prøv følgande:

en: Always double check your spelling.
nn_NO: Hugs å alltid dobbeltsjekke stavinga di.

en: Try similar keywords, for example: tablet instead of laptop.
nn_NO: Prøv liknande søkeord.

en: Try using more than one keyword.
nn_NO: Prøv å bruke mer enn eitt søkeord.

en: Select a page
nn_NO: Velg ei side

en: About
nn_NO: Om

en: Edit the profile description here.
nn_NO: Rediger profilskildringa her.

en: Comments Disabled
nn_NO: Kommentarar deaktivert

en: in
nn_NO: i

en: (Edit)
nn_NO: (Rediger)

en: Sorry, no posts matched your criteria. Please try another search
nn_NO: Beklagar, ingen innlegg matchet ditt søkekriteriet. Ver venleg og prøv eit nytt søk

en: You might want to consider some of our suggestions to get better results:
nn_NO: Du bør kanskje vurdere nokon av våre forslag for å få betre resultat:

en: Check your spelling.
nn_NO: Kontroller stavingen.

en: Try a similar keyword, for example: tablet instead of laptop.
nn_NO: Prøv eit liknande søkeord.

en: You might also like
nn_NO: Kanskje du også likar desse

en: Blog - Latest News
nn_NO: Blogg  - Siste nytt

en: New Search
nn_NO: Nytt søk

en: If you are not happy with the results below please do another search
nn_NO: Om du ikkje er nøgd med resultata under kan du prøve eit nytt søk

en: The 20 latest Blog Posts
nn_NO: Dei siste 20 artiklar

en: The 8 latest Portfolio Entries
nn_NO: De 8 siste Portfolio innlegga

en: Available Pages
nn_NO: Tilgjengelege sider

en: Archives by Subject:
nn_NO: Arkiv etter emne:

en: Archives by Month:
nn_NO: Akriv etter månad:
